Rajd rowerowy Kraków – Trzebinia ślad GPX

Trasa rowerowa Kraków – Trzebinia  to bardzo piękny i urokliwy szlak rowerowy prowadzący z bulwarów Wiślanych w Krakowie aż do samego centrum w Trzebini .

Przebieg trasy.

Długość trasy to około 50 km , idealna na całodniową wycieczkę . Szlak przebiega przez miejscowości takie jak Tyniec ( piękny klasztor ), Kryspinów ( Malownicze jeziora ), Mników ( Jaskinia nad Matką Boską )  , Tenczyn ( Tenczyński park krajobrazowy , zamek Tenczyn ) , Zalew Chechło , Trzebinia .

Śladem rajdu rowerowego z Krakowa do Trzebini

Powyższa trasa rowerowa jest dokładnym odwzorowaniem corocznego rajdu rowerowego który odbywa się na przełomie kwietnia i maja . Jest to impreza mająca na celu propagowanie turystyki rowerowej jako świetnej atrakcji , formy spędzania wolnego czasu oraz wypoczynku , dodatkowym atutem rajdu są bardzo piękne i urokliwe okolice samego Krakowa oraz Trzebini . Na stronie Trzebińskiego Centrum Kultury możemy znaleźć mapkę przebiegu trasy , jednak jest ona moim zdaniem niezbyt dokładna , i dość łatwo jest zboczyć z zadanej trasy co może niejednokrotnie doprowadzić do frustracji .

Pliki do pobrania

Dodaj komentarz