Nóż Sanrenmu 710

Klasyka z Chin , jeden z najbardziej znanych i najczęściej omawianych noży . Sanrenmu 710 ( aktualnie 7010 ) to kwintesencja typowego EDC ” Everyday carry ” łączy w sobie dwie podstawowe cechy które niewątpliwie miały szczególny wpływ na jego popularność : jest tani i niezawodny

Sanrenmu 710 ( 7010 )

Przyzwoity nóż za niewielkie pieniądze , w całości wykonany ze stali nierdzewnej z elementami ozdobnymi na rękojeści . Głownia wykonana jest ze stali 8Cr13MoV która charakteryzuje się stosunkowo dobrym trzymaniem ostrości oraz dość łatwym ostrzeniem , biorąc pod uwagę cel do jakiego został stworzony ten nóż rodzaj użytej stali jest jak najbardziej wystarczający . Klinga posiada wysoki szlif wklęsły który zapewnia bardzo dobre właściwości tnące . Blokada jaką użyto to Frame Lock jest to bardzo mocna i stabilna blokada która zapewnia mocne i bezpieczne trzymanie ostrza podczas użytkowania . Nóż otwierany jest za pomocą dwustronnego kołka który jest przydatny dla osób prawo jak i leworęcznych .

Wzornictwo noża jest dość mocno zainspirowane znanym i kultowym nożem CR Sebenza , które ma wielu fanów na całym świecie . Model noża Sanrenmu 710 występuje również w paru wersjach kolorystycznych , między innymi w kolorze czarnym , stonewash oraz camouflage .

Nóż do EDC Sanrenmu 710

Dla wielu z nas nóż to przede wszystkim narzędzie pracy , noszone każdego dnia i w różnych warunkach , idealne noże to takie których nie boimy się używać , nie martwimy się o ich zniszczenie , fajnie jeżeli taki sprzęt jest dobrze i solidnie wykonany a głownia zrobiona jest ze stali która dobrze się ostrzy i przyzwoicie trzyma ostrość  . Sanrenmu 710 jak najbardziej spełnia powyższe warunki , na jego popularność w świecie EDC miała wpływ przede wszystkim jego jakość wykonania oraz naprawdę przyzwoita cena .

Dane Techniczne Sanrenmu 710

 • Długość głowni : 71mm
 • Grubość głowni : 2,5mm
 • Stal nierdzewna : 8Cr13MoV
 • Otrze gładkie : typu clip point , szlif wklęsły
 • Rękojeść : stal nierdzewna
 • Blokada : Framelock
 • Sposób otwierania : kołek dwustronny
 • Długość po rozłożeniu : 165mm
 • Waga : 92g

Gdzie można kupić nóż Sanremu 710

 • Chińskie portale typu Aliexpress , Bang-good, GearBest : cena najbardziej okazyjna , jednak czas oczekiwania będzie wynosić od 2 do 8 tygodni , do minusów można zaliczyć  również gwarancje i serwis gdzie okres ochrony jest często krótszy niż przewiduje prawo w Polsce ( czyli poniżej 2 lat ) i zdecydowanie bardziej skomplikowany .
 • Polskie portale aukcyjne i sklepy internetowe : Cena zdecydowanie wyższa jednak towar najczęściej dostępny jest od ręki , okres gwarancji jest wyższy oraz przysługuje nam prawo zwrotu do 14 dni .

Co dostaniemy w zestawie z nożem ?

W zestawie z nożem nie dostaniemy nic oprócz opakowania 🙂 , brak jakiegokolwiek etui czy lanyarda . Oczywiście opisujemy nóż z bardzo niskiej półki cenowej , w tym przypadku nie dostając nic dodatkowego otrzymujemy produkt bardzo dobrej jakości nieźle spasowany , wykonany z przyzwoitych materiałów oraz niezłej cenie dlatego też możemy wybaczyć brak jakichkolwiek dodatkowych elementów .

Sanremu 710 vs Land i Ganzo

Nóż Sanrenmu 710 Classic Silver

Nóż Sanrenmu 710 Czarny Flame

https://b2u.pl/produkt/noz-sanrenmu-710-flame-silver/

Dodaj komentarz