Latarka Convoy S2+

Uniwersalna latarka Convoy S2+ Plus to idealne rozwiązanie które sprawdzi się jako typowe EDC , mała , zgrabna zmieści się w każdej kieszeni . Można do niej dokupić specjalny uchwyt i zamontować do swojego roweru , doskonale doświetli drogę oraz poprawi twoje bezpieczeństwo podczas poruszania się .

Dlaczego Convoy S2 + ?

Bardzo duża liczba pozytywnych opinii w internecie oraz miłośników tejże marki sprawia iż jest to model niemal kultowy . Szukając latarki warto wspomnieć o jej uniwersalnym zastosowaniu , ze względu na swoją popularność powstało bardzo wiele akcesoriów dzięki którym można zdecydowanie poszerzyć wachlarz jej zastosowań . Mocna aluminiowa konstrukcja korpusu z dodatkowym uszczelnieniem powoduje iż jest to produkt bardzo wytrzymały na wszelkiego rodzaju upadki oraz wodoodporny . Jakość wykonania stoi na bardzo przyzwoitym poziomie niczym nie ustępując produktom topowych marek .

Dane techniczne Convoy S2 +

Aktualnie latarka ta występuje w 3 wersjach .

 1. Z diodą XM-L
 2. Z diodą XM-L2
 3. Z diodą XM-LHI

Pozycja 1 coraz rzadziej spotykana , jest to jedna z pierwszych wersji latarek i posiada najsłabiej świecącą diodę w porównaniu do pozostałych modeli .

 • Jasność : od 600 do 1000 LM ( w zależności od rodzaju diody i jej temperatury barwowej z reguły im chłodniejsza tym świeci mocniej )
 • Materiał : Aluminium anodyzowane
 • Zasilanie : Ogniwo litowo jonowe 18650
 • Ostrzeżenie przed rozładowaniem : Tak
 • Zabezpieczenie przed włożeniem ogniwa niezgodnie z polaryzacją : Tak
 • Rodzaj soczewki : Szklana ( W wersji HM-LHI z anty reflexem )
 • Reflektor : Gładki , Ryflowany
 • Pamięć funkcji : Tak ( pamięta ostatnio użytą funkcję )
 • Wodoodporność : Tak IPX-8
 • Wymiary : 12cm x 1,9cm x 1,9cm
 • Waga : 165 g

Cena latarek z serii Convoy S2 +

W zależności od wersji :

Ostatnia aktualizacja cen 10.02.2018

 • Z diodą XM-L ( Najstarsza wersja ) Cena od 30zł
 • Z diodą XM-L2 ( Wersja najbardziej popularna nadal w sprzedaży ) cena od 40 zł Chiny | W Polsce musimy zapłacić od 60 zł 
 • Z diodą XM-LHI ( Najnowsza wersja diody bardzo mocne światło ) cena od 60 zł Chiny | W Polsce musimy zapłacić od 80 zł 

Wszystkie ceny jakie podaliśmy są cenami orientacyjnymi , wszystko zależy głównie od miejsca gdzie kupujemy , ewentualnej promocji oraz dodatkowego wyposażenia  . Cena  jest w tym przypadku bardzo mocno zróżnicowana również ze względu na to iż latarka ta jest często przerabiana , wymieniane są nowe sterowniki , soczewki , czasami nawet liczba diod , co potrafi znacząco wpłynąć na jej cenę ostateczną .

Gdzie taką latarkę można zakupić ?

 • Chińskie portale typu Aliexpress , Bang-good, GearBest : w przypadku takiego zakupu cena będzie na pewno najniższa , jednak czas oczekiwania będzie wynosić od 2 do 8 tygodni , do minusów można zaliczyć  również gwarancje i serwis gdzie okres ochrony jest często krótszy niż przewiduje prawo w Polsce ( czyli poniżej 2 lat ) i zdecydowanie bardziej skomplikowany .
 • Polskie portale aukcyjne i sklepy internetowe : Cena oczywiście wyższa , często latarka sprzedawana jest w gotowych zestawach łącznie z ładowarką oraz ogniwami . Pełna 2 letnia gwarancja lub rękojmia ( w przypadku zakupu od firmy ) .
 • Fora branżowe zajmujące się oświetleniem i elektroniką : Tutaj cena jest również wysoka jednak można liczyć na fachowe wsparcie , latarka ta jest często modyfikowana pod konkretne potrzeby oraz zastosowanie można powiedzieć produkt szyty na miarę .

Co dostaniemy w zestawie z latarką Convoy S2+ ?

Oprócz samej latarki w oryginalnym opakowani w którym kupujemy produkt praktycznie niema nic , w zależności od wersji dostaniemy klips ułatwiający noszenie w kieszeni spodni oraz malutką smyczkę . Takie rozwiązanie na samym początku wydaje się niezbyt przyjazne , wymaga ono od nas dodatkowego czasu który musimy poświęcić przy wyborze ogniwa oraz zakupu ładowarki niezbędnej do jego ładowania . Jednak po pewnym czasie okazuje się że rozwiązanie to posiada więcej plusów niż wad których pozornie wydawało się nam zdecydowanie więcej . Dzięki takiemu rozwiązaniu dostajemy latarkę w bardzo niskiej cenie , z bardzo dobrymi parametrami , oraz świetnie wykonaną . Kupując ogniwo mamy możliwość wyboru odpowiedniej pojemności , oraz uznanego producenta co przekłada się na długą żywotność oraz długi czas pracy . Dokładając do tego akcesoria które będą nam potrzebne aby przystosować j do własnych potrzeb i upodobań możemy otrzymać zestaw który cenowo i jakościowo będzie bardzo atrakcyjny i niejednokrotnie porównywalny do zestawów oświetleniowych nawet trzykrotnie droższych .

Jakie ogniwo wybrać do latarki Convoy S2+ ?

Latarka współpracuje z akumulatorami typu 18650 , dla nie których brzmi to mało znajomo , jednak jest to jeden z bardziej popularnych rodzajów akumulatorów jakie można spotkać na rynku , przypomina nieco przerośniętą baterię ( paluszek ) typu AA . W przypadku zakupu takiego ogniwa warto skusić się na zakup markowego produktu , mamy tu na myśli znanego producenta jak np Panasonic , Sanio , Samsung , Sony itp . Jeśli chodzi o pojemność dobrze aby była ona wyższa niż 3000 mAh , ze względu na dużą moc diody w latarce i jej duży apetyt na prąd zwłaszcza w trybie świecenia 100% .

Uwaga !!! bacznie uważajcie na zakup akumulatorów nieznanych marek zwłaszcza Chińskich producentów , bardzo często zdarza się iż bardzo mocno zaniżają pojemność takich ogniw jednocześnie deklarując na opakowaniu niewiarygodną pojemność  często powyżej 3500 mAh .

Jaką ładowarkę wybrać ?

W przypadku ładowarki sprawa jest dość prosta , przede wszystkim musi ona być kompatybilna z akumulatorami 18650  , jeżeli potrzebujemy jej jedynie do ładowania tylko ogniw z naszej latarki nie zależy nam na szybkim czasie ładowania wystarczy kupić coś taniego .

Dobrym rozwiązaniem jest również kupno ładowarki uniwersalnej z możliwością ładowania różnych rodzajów akumulatorów łącznie z tymi najbardziej znanymi w formacie AAA lub AA . Są one trochę droższe niż te przystosowane tylko do ogniw 18650 jednak ich użyteczność jest znacznie większa .

Latarka Convoy S2+ na rower

(FOTO)

122132131231

Latarka Convoy S2+ jako EDC

(FOTO)

1212121

Latarka Convoy S2+ Grafit XML-2

Latarka Convoy S2+ Silver XM-LHI

Dodaj komentarz